Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.

Дальність прийому-передачі радіостанції Baofeng UV-5R

2014-11-26 00:44:47 Коментарів: 2 Переглядів: 1092

Дальність прийому-передачі радіостанції Baofeng UV-5R

Спочатку трохи теорії.
Радіохвилі і світлові хвилі мають однакову природу, тому більшість принципів є між ними однаковими. Ми можемо впевнено сказати , що радіохвилі як і світлові хвилі найкраще поширюються прямолінійно і за відсутності перешкод. Але радіохвилі за рахунок різноманітних ефектів можуть поширюватися непрямолінійна і на далекі відстані, наприклад явище повного відбивання радіохвиль CB-діапазону від іоносфери Землі, внаслідок такого ефекту можна зв’язатися з практично будь-якою точкою на земній кулі.

Також для радіохвиль можливе явище огинання перешкод, а також багаторазове відбивання від поверхонь.

Повернемось, до наших радіостанцій Baofeng UV-5R. Робочі частоти яких, лежать в межах 130-172МГц та 400-520МГц. Даний діапазон відноситься до ультра-короткохвильового. А це означає, що характеристики будуть більш схожими на світлове випромінювання, тобто мінімум огинань та відбивань.

Наступним важливим фактором є якість виконання та висота прийомо-передаючої антени. Чим кращі характеристики антени, тим «далекобійнішим» і кращим по якості буде радіосигнал.
Також не останнім є потужність випромінювання передавача, в нашому випадку це 5Вт, що цілком нормально для переносної радіостанції.

Отже перейдемо до експериментів.
В наявності: радіостанція Baofeng UV-5R 2шт, радіостанція Baofeng 888s теж 2шт, антена Nagoya-771 (штир ¼-хвилі), антена телескопічна Nagoya -773. Випробування проводились в містах Пустомити, Львівської обл., та Володимир-Волинський, Волинська обл.

Випробовування у Володимирі-Волинському.
Дане місто стоїть на рівнинній території, довкола вкрите лісами, будівлі в місті від 2-х поверхів до 14-ти, багато металевих дахів та металевих куполів церков.

На початку першого випробовування я був сильно здивований дальністю радіостанцій Baofeng UV-5R на стандартних антенах. Я і інший абонент віддалялися від точки збору, я на виїзд з міста, він – недалеко вглиб міста. І от тут починала проявлятися різниця між двома діапазонами, на нижньому (136-170МГц) істотно гіршим ставав зв’язок,а от на вищому (400-520МГц) зв’язок був стабільним. Отже, проїхавши на від міста 1.5 км зв’язок ще не пропадав, хоча про пряму видимість було й годі говорити, а от заїхавши за залізно дорожній насип, розбірливого зв’язку вже не було.

Фактична відстань 3.8 км.
Дальність передачі Baofeng UV-5R

Наступним було випробовування по місту, середня відстань впевненого зв’язку на стандартній антені та на «верхньому» діапазоні – 1, 5км
Далі в хід пішли антени Nagoya, зв’язок було встановлено між центральною частиною міста та одним з крайніх спальних районів, відстань розбірливого зв’язку 2,036км.

Дальність передачі Baofeng UV-5R

Така відносно невелика дальність зв’язку пов’язана в першу чергу з великою кількістю перешкод, малою висотою підйому антен над землею (фактично ріст абонентів).

Випробовування в Пустомитах.
Пустомити, в порівнянні з попереднім містом в кілька разів меншим і рельєф тут переважно горбистий, будинки від 1,5 до 5 поверхів. Відстань до Львову на пряму – 15км.

Отже, тут використовувалися Baofeng UV-5R, Baofeng – 888s та антени Nagoya.

 

В першому експерименті випробовувалися тільки радіостанції Baofeng UV-5R на антенах Nagoya.
Обидва абоненти знаходилися на різних висотах, при чому між нами був горб з будівлями. Відстань впевненого сигналу склала 1, 422км.
Дальність передачі Baofeng UV-5R

В другому експерименті використовувались радіостанції Baofeng UV-5R на антенах Nagoya, радіостанції Baofeng - 888s (3Вт, верхній діапазон, стандартні антени). 

Цього разу на шляху радіохвиль були невисокі будинки, залізно дорожній насип з лінією електропередач, поле, озеро.
Максимальна відстань між абонентами 2,366км, якість зв’язку – відмінна, навіть Baofeng 888s працювали без жодних збоїв і на відмінній якості.
Дальність передачі Baofeng UV-5R

І останнім був експеримент по встановленню зв’язку між абонентом в Пустомитах і Львівським ехо-репітером (434.675 МГц CTCSS 82.5). Для цього довелося піднятися із низовинної частини місту в поле, з якого ледь виднівся Львів (все-таки 15 км).
На стандартній антені можна було почути сигнал ехо-репітера, а от відкрити сам репі тер не вдавалося, а от на антені Nagoya – 773 репітер непогано відкривався і зв’язок від репітера був просто чудовим.

Відcтань від абонента до репітера на пряму - 16,8км!

Дальність передачі Baofeng UV-5R
 

Висновки.
Для будь-якого зв’язку є найважливішими кілька факторів: рельєф, висота антена та якість технічного виконання антени та частота несучого сигналу. Модель радіостанції, тип модуляції, тип перетворення виступають, як другорядні чинники.
Звичайно, використання дорогих Японських радіостанцій буде і приємнішим і якість зв’язку буде дещо кращою ніж у китайських Baofeng, але останні, як на мене є найкращими радіостанціями у відношенні ціна-якість для не професіонального використання.

Тому, якщо Ви хочете зайнятися радіоаматорством, страйколом, чи взяти універсальну і не дорогу радіостанцію в похід, Baofeng UV-5R створена для цього. Крім того, якщо ви хочете забезпечити солдата недорогим та надійним зв’язком, то дана радіостанція Вам ідеально підійде.

П.С. Від досвідчених радіолюбителів чув, що можна відкрити львівський ехо-репітер на 145МГц з гір Карпат, але зранку, навіть на рацію Baofeng UV-5R. Сам не перевіряв, але обов’язково це зроблю і опишу в статті.

Коментарі (2) Зображення
Дальність прийому-передачі радіостанції Baofeng UV-5R

Залишити коментар

Ваше Ім`я:


Ваш коментар: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано            Добре

Введіть код, що вказаний на картинці: