Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.

Огляд радіостанції Baofeng UV-5R

2014-08-24 17:03:52 Коментарів: 0 Переглядів: 1112

Дана радіостанція від китайської компанії Baofeng стрімко завоювала популярність серед радіолюбителів в бюджетному сегменті ринку. А популярність вона отримала завдяки своїм технічним характеристикам: 5 Вт потужності (заявлено виробником), дворядковий екран з підсвіткою,  два діапазони частот 136-174МГц та 400-470(520 – залежно від версії прошивки) МГц, літій-іонний акумулятор великої ємності, великий  час автономної роботи, FM-приймач. І це все за невелику ціну від 50 доларів США на українському ринку.Рація виконана з чорного товстого пластику, що приємна на дотик і дуже добре чиститься від бруду. Завдяки своїм розмірам (висота без антени – 109мм, з антеною – 218 мм, ширина – 58мм, товщина – 33мм, товщина з кліпсою -43мм) та дизайну дана радіостанція добре лягає в руку.

 

Радіостанція Baofeng UV-5R в руці

Розглянемо детальніше дизайн та функціонал.

На лицевій панелі ми бачимо ч/б дисплей з підсідкою на якому показується частота, номер каналу, заряд батареї, наявність субтонів на каналі, буква «L» - працюємо на пониженій потужності, «S» - одночасний прийом двох частот, стрілки що показують активний канал. Також на дисплеї присутні і інші позначки, але вони рідко використовуються, тому описувати не буду.

Дисплей Радіостанції Baofeng UV-5R

Нижче дисплея розміщено кнопка VFO/MR – переключення між режимом вводу частоти і канальним режимом; A/B – переключення між верхньою і нижньою частотою; BAND – кнопка зміни діапазону, світлодіодний індикатор прийому/передачі, мікрофон та динамік.

Радіостанція Baofeng UV-5R на асфальті

І внизу лицевої розміщенні цифрові кнопки набору частоти, кнопка MENU, EXIT, кнопка блокування клавіатури, навігаційні клавіші.

Кнопки Радіостанції Baofeng UV-5R

Згори радіостанції розміщено регулятор гучності, який одночасно виконує роль вимикача, світло діод та роз’єм для антени.

Верхній торець Радіостанції Baofeng UV-5R

На лівому боці розміщено 3 кнопки: CALL – увімкнення FM-приймача /увімкнення звукового сигналу біди; PTT – кнопка виклику; MON – увімкнення ліхтарика / вимкнення шумоподавляча.

Ліва сторона Радіостанції Baofeng UV-5R

Справа розміщено роз’єм для підключення гарнітури та синхронізації радіостанції з персональним комп’ютером.

Роз'єм підключення гарнітури Радіостанції Baofeng UV-5RШтекер гарнітури Радіостанції Baofeng UV-5R

Позаду радіостанції розміщено змінний акумулятор. Під акумулятором є алюмінієве шасі, яке екранує акумулятор від електромагнітного випромінювання і на якому тримаються робочі елементи. Також на малюнку можемо бачити 2 пари мідних контактів до яких підмикається акумулятор.

Вид з0заду Радіостанції Baofeng UV-5RАкумулятор для Радіостанції Baofeng UV-5R

 

Ще варто сказати про кріплення кліпси, основа для її кріплення з металу. Так само і кріплення ремінця для руки теж виконане з металу.

 

Шассі кліпси Радіостанції Baofeng UV-5R

 

Перейдемо до меню


В меню даної радіостанції є 41 пункт, половина  з них є специфічними, тому розкажу про найголовніші. В меню Ви можете виставити рівень чутливості шумоподавляча або його вимкнути; обрати крок налаштування частоти 2,5/5,0/6,25/10,0/12,5/25,0КГц,; налаштувати рівень чутливості функції VOX або вимкнути її; налаштувати субтони CTCS/DCS, зберегти чи видалити частоту з пам’яті, вибрати колір підсвітки (доступно 3),  налаштувати зсув частоти для роботи з деякими репітерами: і т.д.
 

Якість збірки та якість роботи


Спеціально для огляду я розібрав свою радіостанцію. Отже, на фото нижче, ми можемо бачити що клавіатура зроблена по принципу контакт матал-метал, всі радіоелементи рівно припаяні, але в деяких місцях є сліди від флюсу. Ця маленька недостатність легко прикривається ціною на виріб. Вся плата жорстко закріплена на алюмінієвому шасі.

Розборка Радіостанції Baofeng UV-5R

Якість кнопок теж на висоті, дивимось на фото

 

Кнопки Радіостанції Baofeng UV-5R


Дальність прийому передачі та враження від користування.


Купив я пару таких радіостанцій у жовтні 2013 року, з того часу минуло 8 місяців активного користування. Про якість матеріалів можна сказати з фото, що вище, на них одна з моїх радіостанцій.


Зносостійкість


За період їхнього користування почали стиратися деякі кнопки, дещо поцарапався дисплей однієї з радіостанцій і то через необережність, є вм’ятина на антені.


Як використовувались


Дані радіостанції активно використовувалися в ліс: бралися в походи за грибами, пікніки; для велопрогулянок, в пересуванні автоколоною, для зв’язку з репітером, для зв’язку по місту.

 

Дальність прийому/передачі

Дальність прийому/передачі сильно залежить від діапазону, рельєфу місцевості та перешкод. На діапазоні 400-520МГц спостерігається помітно кращий зв’язок і більша дальність передачі, ніж на діапазоні 136-172МГц.
Коли я підіймався на більшу висоту, то зв’язок теж ставав значно кращим.
Отже, цифри, по місту дальність зв’язку коливається від 1 – 3км, хоча був випадок коли був низький рівень сигналу на відстані 600м, але варто сказати, що на шляху сигналу були: чисельні металеві дахи, залізнична колія з високовольтною лінією, поліклініка з мед-обладнанням.
В лісі дальність дотягувала до 5 км. Якщо ліс густіший і там ростуть тверді породи дерев з товстими стовбурами, дальність падала до 2 км. Я якщо при цьому всьому ліс є горбистим то дальність падає до 1км.

На відкритій місцевості виміри максимальної дальності не проводились. Але використання радіостанцій в автомобілях на трасі Київ-Чоп показало відстань 5-6км впевненого прийому.

Варто зазначити, що попередні виміри проводились на штатній дводіапазонній антені, яка не є технічно довершеною. Тому на одній з радіостанцій використовується телескопічна антена Nagoya NA-773, завдяки якій якість суттєво зросла. Тепер можна бути в низині з радіостанцією з телескопічною антеною, коли інша рація із штатною знаходиться на вершині і насолоджуватись приємним спілкуванням. Тепер можна відкривати репітер, що знаходиться за 15км у Львові; слухати телеметрію з метеосупутників.

 

Висновки

Дана радіостанція це хороше поєднання ціна/якість. Вона повністю задовольняє потреби туриста, мисливця, будівельника чи радіоаматора початківця. Але є і деякі мінуси: приймач зроблений по принципу прямого перетворення, тому радіостанція «збирає» всі можливі шуми, що в свою чергу, робить її малопридатною для дальніх передач, хоча присутні випадки зв’язку на відстані 250км (Кавказькі гори з використанням антен-хвильовий канал).

Радіостанція добре тримається на поясі і зручна в носінні, завжди можна отримувати інформацію на двох частотах, можна користуватися вночі, бо є підсвітка, а вмонтований ліхтарик неодноразово виручав.  Акумулятор на штатній зарядці заряджається приблизно за 3 години, а час його роботи при помірному використанні близька 24 годин, а якщо з увімкнутим FM радіо – 7 годин.

Читайте також: Дальність роботи (прийому/передачі) радіостанції Baofeng UV-5R
Радіостанцію Baofeng UV-5R Ви можете купити в інтернет-магазині Тактик.
Аксесуари для радіостанції Baofeng UV-5R теж можна придбати у Тактику. 

Коментарі (0) Зображення
Огляд радіостанції Baofeng UV-5R

Залишити коментар

Ваше Ім`я:


Ваш коментар: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано            Добре

Введіть код, що вказаний на картинці:


 
Мітки: Baofeng UV-5R,