Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.

Для чого ж потрібна рація?

2014-07-26 15:09:56 Коментарів: 0 Переглядів: 767

Люди часто задаються запитанням для чого ж потрібна радіостанція? Особливо коли є мобільні телефони та інтернет. Питання логічне, і ніби всі можуть жити без рації, та спробувавши раз її, як альтернативу телефону, розумієш, що у конкретних випадках вона набагато зручніша і помічніша.

В приклад можна поставити використання автомобіля і припустимо трактора. Автомобіль добре в одній ситуації, та є і такі де використання трактора набагато спрощує процес.

Рація звучить гордо) Рації для оперативного зв'язку використовуються по всій території земної кулі. Найпростіші рації не потребують реєстрації (діапазону 433 - 434 МГц). Радіостанція з ширшим діапазоном частот використовується для спеціалізованих структур. Рації дозволяють спілкуватись з людьми, з якими маючи мобільний телефон ви б ніколи навіть не познайомились. 

Зараз радіостанції стали доступними всім. І маючи рацію, вас ніхто не прийме зразу за військового чи працівника міліції. Звичайно, мобільні телефони увійшли в наше життя значно упевненіше. Та все ж чим поганий телефон як засіб зв'язку?

- Втрата часу при пошуку та наборі конкретного абонента. Це час доки ви зателефонуєте, доки підуть гудки та доки там на іншому кінці знімуть трубку.

- Залежність від зони покриття мобільного оператора. Там де вже телефонний зв'язок недоступний, рація і далі буде працювати.

- Неможливість звернутись до всіх членів групи одночасно. З радіостанцією ж вас почують усі члени групи.

Згадайте хоч один похід в ліс на гриби. Коли відходиш один від одного на далекі відстані, що можна загубитись самому чи загубити когось, лишається хіба кричати "ау" або "ти де?". А відстань така, що вже ніхто не чує? А телефон у лісі не тягне? Рація ж дає можливість переконатись, що все гаразд, точно і швидко.

Чи рибалка, полювання. Там не покричиш дуже. Можна розігнати як рибу, так всю дичину. Рація ж дозволяє тихо без лишнього руху підтримувати зв'язок.

Туристичний похід. Дуже важливо при розділенні групи. Хтось розкладається, хтось шукає дрова, хтось хоче піти подивитись місцевість. Рація допоможе знати і не загубитись чи розподілити обов'язки на ходу. 

Використання при грі у пейнтбол. Переговори між членами команди зручніші.

А, навіть, елементарне налаштування телевізора, коли один на даху, а інший унизу. Прокладання труб чи кабелів. Робота пришвидчується в рази.

Радіозв'язок "автомобіль - автомобіль", коли необхдно передати коротку інформацію в ту ж секунду, адже при швидкості руху 60 км/год, 1 с це 17 м дороги. Якщо рухатись колоною по трасі це незамінна річ. Чи навіть по міській дорозі у невідомому місці - запитати де потрібний поворот.

А це ще й хороше хоббі. Для радіолюбителів нема життя без радіостанцій. Вони зручні не лише там, де немає мобільного зв'язку, а й там де він є. Спілкувати з друзями, родичами чи однодумцями швидше, приємніше та й якось неординарніше)

Отже, на перший погляд для звичайної людини рація - це непотрібна річ, як сірники у некурця, та різні непередбачувані ситуації бувають, коли жалієш, що саме цієї речі немає.

 

Коментарі (0) Зображення
Для чого ж потрібна рація?

Залишити коментар

Ваше Ім`я:


Ваш коментар: Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Погано            Добре

Введіть код, що вказаний на картинці: