Вибираємо термобілизну.

Вибираємо термобілизну.


Термобілизна призначена для ефективної терморегуляції тіла, за рахунок виведення вологи або утримання тепла, або ж і того, і іншого.
Варто зазначити, що термобілизна буває літньою або зимовою, чоловічою, жіночою або дитячою, для активного руху або для буденного використання.

Саме виходячи із потреб ми вибираємо термобілизну, а не з якихось інших мотивів.
Поговоримо відносно матеріалу виготовлення, цТепер пе може бути: натуральний (вовна, бавовна), штучний (поліестер, поліамід, поліпропілен, еластан), також може бути їхня комбінація.

 

Вибираємо термобілизну для активного відпочинку.

Активний відпочинок завжди передбачає значне виділення тепла та вологи. З виділенням поту та його випаровуванням ми значно знижуємо температуру тіла. В такому випадку основною задачею термобілизни буде не стільки утримання тепла, а ефективне виведення поту із поверхні шкіри на зовні або інші шари одягу. Найкраще роль вологовідведення виконує термобілизна із синтетичних матеріалів.

Щодо катання на лижах і сноубордингу, то варто враховувати той факт, що активна фаза постійно чергується із малою активністю (відпочинок, користування підйомником). Саме для таких випадків розроблено термобілизну з комбінованого матеріалу, у склад якого входять, як натуральні так і штучні складники.

При виборі термобілизни для активного відпочинку враховуйте ще й пору року.

 

Вибираємо термобілизну для щоденного використання зимою.

Особливістю щоденного використання є відносно мала рухливість, а як наслідок мале потовиділення та мале виділення тепла. Фактично, в такому випадку найголовніше це зберегти тепло тіла. Саме для цього підійде термобілизна із натуральних матеріалів, які не настільки добре виводять вологу, але чудово утримують тепло тіла.

 

Термобілизна для чоловіків, жінок та дітей. В чому різниця.

В наслідок різної будови жіночого, чоловічого та дитячих тіл місця з підвищеними температурою та потовиділенням будуть суттєво відрізнятися. Саме тому дуже важливо обрати термофутбулоку, термоштани чи іншу термобілизну відповідно до вашої статі.

 

Вибираємо термобілизну у магазині. Корисні поради.

Отож, ми розібралися як і в яку пору будимо використовувати даний одяг. Постає питання конкретного вибору. Якщо прийдемо на базар або у пересічний спортивний магазин, то ризикуємо отримати товар, який потрібно продати продавцеві, а не той, що потрібен саме нам.


Завжди приміряйте термобілизну.

Основна вимога – термобілизна має щільно прилягати до тіла у всіх місцях, де вона є.
Так вона буде найпродуктивніше утримувати тепло і виводити вологу. До слова, волога виводиться завдяки капілярному ефекту, тому без безпосереднього контакту тут ніяк.

Термобілизна має сидіти наче “друга шкіра”, як наслідок, ви її не будете відчувати на собі.

Також врахуйте, що згідно українського законодавства – термобілизна відноситься до товарів, що обміну та поверненню не підлягають.

Пошиття, бірки.

Не забувайте, що білизну ви будите носити на голе тіло, тому дуже важливо, щоб шви були ззовні, або низькі, або їх взагалі не було. В принципі чим менше швів і чим вони менші – тим краще.

Те саме стосується і бірок – розумний виробник обов’язково їх винесе назовні.

Антибактеріальне покриття, антиалергенний шар.

Антибактеріальне покриття використовується для того, щоб не розмножувалися мікроорганізми на поверхні шкіри, а отже для зменшення неприємного запаху. Це важливо, якщо термобілизною ви будете користуватися неперервно, не маючи змогу її змінити.

Антиалергенний шар призначений для людей схильних до алергічних симптомів на поверхні тіла, якщо у вас нема таких проблем, то навіщо платити більше.

Використання та догляд за термобілизною.

При використанні термобілизни враховуйте, що волога має пройти весь шлях від поверхні шкіри до атмосфери. Тому кожен наступний шар одягу має добре виводити вологу і не створювати ефекту теплиці. Найпоширеніше на термобілизну одягають флісовий светр, а не шерстяний. Останній здатен накопичувати вологу і зводить ефект термобілизни нанівець.

Сучасні матеріали, які використвують для термобілизни мають тонку структуру. Саме тому дуже важливий правильний догляд за нею.

  • періть в ручну або на делікатному режимі у пральній машині при температурі не вище 40% (дивіться бірку).
  • не використовуйте агресивні речовини для прання: хлор, відбілювачі, розчинники (детальніше дивіться на бірці)
  • після прання сушити природнім способом, без викручування і використання обігрівальних приладів.
  • не прасуйте

Найголовніше в догляді – дивитись на рекомендації по догляду від виробника та керуватись здоровим глуздом.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*