Tier 1 і Tier 2 в DMR стандарті

Tier 1 і Tier 2 в DMR стандарті


Багато тих, хто хоче почати користуватися цифровим стандартом чули про такі його різновиди як Tier 1, Tier 2, Tier 3. За останній рік китайські виробники випустили на ринок багато нових радіостанцій даного цифрового стандарту, але виникає багато питань по сумісності.


Питання сумісності радіостанцій DMR стандарту між різними виробниками

Заглибимося трохи в історію. У 2005 році ETSI (Європейський інститут телекомунікаційних стандартів) розробив та описав, новий на той час, цифровий стандарт DMR. У цьому ж році було ухвалено меморандум про взаємопорозуміння між потенційними виробниками нового цифрового стандарту. Вже у 2009році ті хто підписав меморандум утворили асоціацію DMR для об’єднання всіх виробників та обміну інформацією між собою, а також популяризацією даного стандарту. Тому можемо сказати, що виробники активно працюють на сумісництвом своїх радіостанцій. Хоча варто зауважити, що кожен виробник робить унікальні для себе функції, щоб якось відрізнити свою продукцію на ринку.

 

Особливості  Tier 1 в DMR стандарті

 

– робота в безліцензійному діапазоні PMR446

– максимальна вихідна потужність – 0,5Вт

– антена повинна бути незмінною

– не повноцінних тайм слотів (не працює з репітерами)

– можливість розмовляти з “дорослими” радіостанціями в режимі “рація-рація”

 

Прочитавши вище зазначені характеристики ви мабуть помітили схожість між аналоговим безліцензійним PMR446 та Tier 1. Фактично останній має ті самі обмеження, що і PMR446, тільки тут сигнал став цифровим. Такий підхід дає можливість не займати інший частотний діапазон, а використовувати ті самі безліцензійні частоти на тих самих умовах. Проте завдяки цифровому сигналу в місті ми отримуємо значний виграш в дальності та якості. Це забезпечується завдяки хорошій стійкості до міських радіоперешкод. Про якість передачі голосу читайте в статті цифровий стандарт DMR: теоретична основа.

 

Особливості Tier 2 в DMR стандарті.

 

– нема суто одного виділеного діапазону

– нема обмежень в потужності передавача

– антена може бути будь-якою

– повноцінна підтримка таймслотів (повноцінна робота з репітерами)

– робота з іншими радіостанціями в різних таймслотах

 

Teir 2 часто називають “нормальний DMR”. Дійсно більшість радіоаматорів використовує саме Tier 2. Причини тут очевидні, нема обмеження в потужності 0,5Вт, можна підключити ефективну зовнішню антену і здійснювати зв’язки на великі відстані.

Що найголовніше, ми можемо працювати в окремих таймслотах, а це означає: по-перше роботу з цифровими репітерами, по-друге сумісність з іншими “дорослими”

радіостанціями. Ще одна перевага – економія заряду, бо передача відбувається пакетами по 30мс з паузою 30мс.

Саме розділену в часі передачу найважче технічно реалізувати, тому виробники можуть вдаватися до деяких хитрощів. Наприклад, цифрова радіостанція Baofeng DM-5R Plus (як і версія без “Plus”) має майже всі необхідні характеристики потрібні для Tier 2, але не має часового розділення, тобто таймслотів. передача йде одночасно в два таймслоти.
Одна з найдоступніших радіостанцій, яка підтримуєю Tier 2 в DMR стандарті TYT DM-380.

Кілька слів і про Tier 3 для DMR.

– те саме що і Tier2

– тракінг (анг. trunking)

 

Фактично тут тільки  додається можливість тракінгу. Тракінг дозволяє з’єднуватися з іншими абонентами використовуючи не один канал зв’язку, а автоматично вибраний з декількох. По факту виходить так, що ви ніколи не чекаєте поки хтось звільнить канал, а система автоматично вам виділяє вільний канал. Зазвичай така система використовується в професійному зв’язку.

Якісна професійна радіостанція Motorla DP4800\DP4801 з підтримкою Tier 3 DMR.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*