Baofeng DM-5R/Baofeng DM-5R Plus не підтримує Tier 2 у стандарті DMR

Baofeng DM-5R/Baofeng DM-5R Plus не підтримує Tier 2 у стандарті DMR

 

Як тільки з’явилась найдешевша дводіапазонна цифрова радіостанція Baofeng DM-5R – багато хто подумав, що новинка “взує” всіх. Але не так склалось, як гадалось. Рація хоча і підтримує режим DMR, але лише без TDMA, тобто без таймслотів (наша стаття про таймслоти та стандарт DMR).
Таким чином користуючись моделлю DM-5R ми отримали можливість користуватися цифровим зв’язком між такими самими радіостанціями та іншими радіостанціями в режимі прямого зв’язку. Ніяких реBaofeng DM-5R/Baofeng DM-5R Plus не підтримує Tier 2пітерів, таймслоті дана модель не підтримує.

 

Пізніше з’явилася версія Baofeng DM-5R Plus. Яку китайські продавці та і інші позиціонували, як досконалішу версію Baofeng UV-5R з підтримкою цифрових репітерів, таймслотів, з можливістю зв’язатися з раціями від  Motorola.

 

Baofeng DM-5R/Baofeng DM-5R Plus не підтримує Tier 2

 

Як видно з цієї таблички яку активно “пихають” продавці на Аліекспрес в описи до своїх рацій. При чому у нової версії збільшився час автономної роботи і з’явився “1 таймслот” і ніби з’явилась можливість зв’язатися з раціями Motorola, ще ніби з’явився “репітерний режим”.

Дійсно рація DM-5R Plus працює з Motorola в цифровому режимі, як на відео з наших тестів.

 

 

Власне така сумісність нам не говорить нічого нового. Сам стандарт DMR передбачає прямий режим роботи (simplex) для всіх радіостанцій даного стандарту. Тобто рація з Tier1 легко може зв’язатися з раціями Tier2 та Tier3. Тому чогось надзвичайного в зв’язку “китайця” і іншого виробника нема.

Цікавішими є заяви щодо роботи з репітерами та наявністю таймслотів. В раніше викладеній статті щодо різниці між Tier1 та Tier2 ми писали якими характеристиками мають володіти ці два режими.

Одною з важливих особливостей Tier2 і Tier3 є наявність таймслотів, тобто часового розділення в два слоти по 30мс кожен. Власне саме ця особливість і дозволяє економити заряд батареї найбільше. Виходить так, що при натисненні кнопки PTT рація 30мс передає, а наступні 30мс не передає (не витрачає заряд).
Також часове розділення дозволяє повноцінно працювати з цифровими репітерами.

 

Як же тоді перевірити чи дійсно працює Baofeng DM-5R Plus з часовим розділенням?

Для цього нам потрібен осцилограф, який зможе працювати на частоті передачі даної радіостанції та зможе фіксувати часове розділення по 30мс. На жаль, такого осцилографа в нас нема. Але знайшовся іспано-мовний радіоаматор, який виклав експеримент з тестом на потрібному осцилографі на Youtube, відео нижче (сам експеримент дивитись з 2:51).

Як бачимо на відео порівнюється наш піддослідний китаєць Baofeng DM-5R Plus та інший китаєць Puxing PX-820. Сигнал від Baofeng DM-5R Plus є неперервним, а от сигнал від Puxing PX-820 змінюється в часі. Це говорить тільки про те, що Baofeng DM-5R/Baofeng DM-5R Plus не підтримують часового розділення (timeslots), а отже вони не підтримують Tier2. Тобто нема мови про ніяку роботу з репітерами.

Якщо уважно дивитися відео, то обидві радіостанції чудово ладнають одна з одною.

Фактично китайці брешуть нам про наявність таймслотів, репітерного режиму.
Ні Baofeng DM-5R, ні Baofeng DM-5R Plus не підтримують Tier2.


Яка ж тоді різниця між Baofeng DM-5R та Baofeng DM-5R Plus?

 

Відповідь тут проста – тільки в прошивці (в порівнянні з першими версіями). У Baofeng DM-5R Plus з’явилося нові пункти меню, зокрема пункт з вибором timeslots (які фізично не обираються), напевно саме через це багато радіоаматорів так ганяються за приставкою “Plus”.
Очевидно, що часове розділення (timeslots або TDMA) це більше прерогатива апаратного забезпечення, а ніж суто програмного. І виходить що, поки що, у таку вартість обладнання дані функції не включаються.
По факту Baofeng DM-5R та Baofeng DM-5R Plus апаратно однакові станції з різними версіями прошивки (якщо брати до уваги перші версії радіостанції).
Насправді при замовлені на заводі радіостанцій з маркуванням DM-5R (без “Plus”) та новою прошивкою ми отримуємо рацію один в один з DM-5R Plus.
Приставка “Plus” є просто маркетинговою фішкою одного з крупних постачальників даної моделі.

Варто сказати, що компанія Baofeng зараз тестує нову версію радіостанцій з повноцінними таймслотами, але на жаль, поки що нема серійного виробництва та й ціна невідома.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*