8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Здавалось би, що сьогодні бути на зв’язку є дуже просто та легко. Мобільні телефони та смартфони стали доступними та компактними, тому набули широкого вжитку. Та все ж таки не варто забувати, що ваш телефон не може існувати без базової станції мобільного оператора (детальніше читайте у статті порівняння рація і мобільний телефон).


Радіостанція є самодостатньою і щоб передати іншій сумісній рації інформацію, базової станції не потрібно.


1. Похід на природу: гори, річка, рибалка, полювання

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Люди які бувають у поході на природі стикаються з тим, що мобільний телефон по простому не тягне або є значні перебої. Якщо ви будете йти групою з кількох осіб, то ви ризикуєте залишитися взагалі без зв’язку.
Маючи в наявності радіостанції ви зможете зв’язатися незалежно від наявності базових станцій. Стосовно відстані, то варто сказати, що багато чого залежить від частот роботи, наявної антени, рельєфу, перешкод та потужності рації. З досвіду кажучи на раціях діапазону PMR (446МГц, 0,5Вт) в лісі ви зможете зв’язатися до 1 км. Якщо це буде більш дорога рація на 5Вт з хорошою антеною, то відстань суттєво зросте.
Для гір якнайкраще підійдуть переносні аналогові радіостанції, бажано щоб радіостанція мала багато аксесуарів. Наприклад народна радіостанція Baofeng UV-5R або радіостанція Baofeng UV-82.

 

2. Служби швидкого реагування, служба охорони.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Ви напевно часто чули, що поліція, швидка допомога та пожежники мають власні радіостанції, незважаючи на поширення мобільного GSM зв’язку.
Причина тут теж та сама – незалежність від мобільних операторів. У випадку катастрофи чи аварій які можуть пошкодити інфраструктуру мобільного зв’язоку – екстрені служби залишаються на зв’язку.
Сьогодні в Україні екстрені служби починають використовувати професійні радіостанції (наприклад цифрова радіостанція Motorola DP4800\DP4801) та інші радіостанції цифрового формату DMR.

 

3. Надзвичайні ситуації.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція


Тут тема радіостанцій розкривається найбільш повно. Уявімо ситуацію, у вашому регіоні пройшлася сильна буря, внаслідок цього знеструмлено багато населених пунктів, дороги закидані деревами. Відновлення електропостачання буде не швидше ніж через тиждень. Мобільний зв’язок та інтернет будуть працювати кілька днів, в залежності від якості обладнання та навантаження. Скоріш за все, вже через 2-3 дні ви будете без мобільного зв’язку.
Рації дозволять вам залишатись на зв’язку. Навіть, якщо це будуть найдешевші безліцензійні радіостанції PMR на батарейках. Якщо у вас буде хороша виносна антена, рація на акумулятори (з можливістю зарядки), то зв’язок можна буде встановити на ціле місто та зв’язуватися з іншими населеними пунктами до повноцінного відновлення інфраструктури.
Звичайно, що на такий випадок варто мати хороші і якісні радіостанції, наприклад автомобільна/базова радіостанція Vertex VX-2100 та якісна переносна радіостанція Vertex VX-261


4. Використання в автоколоні.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Коли ми переміщуємося в колоні з кількох транспортних засобів дуже важливо бути на зв’язку зі всіма учасниками колони. Коли дорога пролягатиме у віддалених районах, вам не будуть страшні перебої чи повна втрата зв’язку. Що ще важливо ваше повідомлення буде почуто миттєво у всіх радіостанціях. Таким чином колона не розділиться і всі учасники доїдуть в місце призначення.
Якщо ви радіостанціями в автомобілі користуєтеся на постійній основі, то варто придивитися до радіостанцій CB (Сі-Бі) діапазону, наприклад автомобільна радіостанція Yosan Commander Turbo також можна на постійній основі використовувати  автомобільна/базова радіостанція Vertex VX-2100 або навіть портативну радіостанцію Baofeng UV-5R з автомобільною антеною.

 

5. Екстремальні види спорту.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Знову ж таки, екстремальними видами спорту часто займаються вдалині від цивілізації. Ви можете кататися на лижах, човні, займатися парапланеризмом, тощо. Зв’язок може відігрівати життєво важливу роль, адже у випадку травми чи смертельної загрози ви зможете повідомити рятувальників чи вашу команду.
Є радіостанції вологостійкі, з функцією “самотній робітник”. Остання функція змушує оператора рації періодично взаємодіяти з рацією, щоб підтвердити, що усе добре. Якщо оператор не зробить цього, то буде надіслано сигнал тривоги на інші рації або диспетчерську.
Для екстремальних видів спорту варто використовувати підходящі радіостанції: наприклад водонепроникна радіостанція Voyager UV-Q8, або фірмова Vertex VX-261

 

6. Пошуково – рятувальні роботи.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

В пошуково-рятувальних роботах є дуже важливим можливість передавати повідомлення максимально оперативно та так, щоб його одночасно почули усі.
Для цього теж ідеально підійдуть радіостанції налаштовані на одну робочу частоту та в радіусі прийому.
Звичайно підійдуть рації як для екстриму, так і найпростіші радіостанції типу Baofeng Bf-888s.

 

7. При частих поїздках групи людей закордоном.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Будучи в різних країнах не завжди буде змога користуватися одним і тим самим мобільним оператором. У багатьох випадках це буде ще й дорого. Залежно від законів країни можна взяти з собою рації безліцензійного діапазону або отримати ліцензію, яка буде дійсна в потрібній країні і купити “дорослу” рацію.
В більшості країн світу CB-діапазон є дозволеним, тому в першу чергу дивіться на радіостанції даного діапазону автомобільна радіостанція Yosan Commander Turbo.
Або переносні чи мобільні радіостанції які вимагають дозволу.

 

8. Страйкбол, пейнтбол та військові дії.

8 ситуацій де буде потрібна радіостанція

Використання рацій у страйкболі, пейнтболі та війні зумовлене рядом різних переваг радіостанцій: миттєва передача інформації (нема часу для додзвону та гудків), повідомлення буде почуте у всіх сумісних раціях, незалежність від базових станцій, можливість шифрування даних.
В даному випадку, особливо для військових дій варто обирати: живучу радіостанцію Vertex VX-261
 або цифрові радіостанції, наприклад найдешевша цифрова радіостанція Baofeng DM-5R Plus.

Пам’ятайте, що згідно законодавства без реєстрації ви можете використовувати радіостанції CB діапазону (до 4 Вт), PMR діапазону (до 0,5Вт), LPD діапазону (до 0,1Вт). Якщо ви хочете зареєструвати себе як радіоаматор вам варто звернутися до клубу радіоаматорів. На момент написання статті реєстрація радіоаматора коштує 24грн, реєстрація радіостанції теж 24грн.

 

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Цифрова передача даних APRS: APRSdroid та Baofeng UV-5R - Тактик Блог
  2. Реєстрація радіоаматорського позивного, отримання ліцензії на рацію - покрокова інструкція - Тактик Блог

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*